» Poradna » Mobily

Jaký externí hdd na přehrávání 4k filmů

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jaký externí hdd pořídit na přehrávání 4k filmů.Momentálně mám WD Elements Portable - 2TB, který mám přípojený k ultra Hd přehrávači Panasonic DP-UB420 samozřejmě přes usb 3.0.Občas se mi stane, že se film sekne a ja musim počkat na restart Hdd a poté pustit znovu a přetočit na misto zaseknutí a pokračovat. To je docela otravné. Nevím jestli je problém ve vyrovnávací paměti nebo v rychlosti otáček Hdd. Nebo je chyba někde jinde. Poradte mi případně lepší alternativu externího hdd na přehrávání filmů. Předem děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Spis bych to videl na chybu prehravace. A nejlepsi disk na prehravani filmu je ten zapojeny v NAS, a nasledne prehravani po siti

externí disk by měl datový tok 4k videa zvládnout celkem v pohodě. Pokud je teda v pořádku - co říká SMART diagnostika ?A taky do jakýho portu na tom přehrávači ho zapojuješ ? Vpředu je jen USB2.

usb2 dava 30-35MBs, to zvladne aj 3x 4K filmy v plnej kvalite ako su ulozene na BD mediu.

takych "netflixovych" (bitrate 16Mbit) 4K filmov zvladne aj 15

taky tam muze mit rovnou ripnuty BR disky bez rekoprese a tam uz to s USB2 tak jednoznacny neni..Ale spis bude problemovej ten disk jako takovej. To kurvitko v podobe microusb3 konektoru je znamy...

Mám tam filmy o velikosti 40 až přes 60gb. A jedu přes usb3.

To ničemu nevadí, běžný disk to pořád musí stíhat.

Jakýkoliv. Tohle levou zadní zvládne každý disk, pokud není vadný.

pokud stihnes ten doubor prekopirovat z disku do PC za kratsi cas nez je doba filmu tak s rychlosti problem nebude takze asi tak

Jednoduchý test, palec nahoru