» Poradna » Web a internet

PHP: IF nesmí být prázdno

Dobrý den, potřeboval bych pomoct...Mám databázu a v hodnotě místo čísla mám písmena v mém případě to používám jako popis profilu.Pak to potřebuji promítnout na stránku takže pokud je pole prázné nic se nezobrazí a pokud tam je aspoň tečka zobrazí se obrazek splněno.Takle vypadá moje podmínka:... if($nome['popis'] > 1 .... nefunguje, když zadám nějaký text do popisuA takle bych si to představoval... if($nome['popis'] > [zde bude to co nevím] ... v popisu nemám nic napsaný -> nic se nezobrazí...potom v popisu napíšu "Ahoj světe" a zobrazí se obrazek fajfky splěno..Prosím pomožte mi :(

Odpovědi na otázku

Nech tam jen $nome['popis']

jako bez toho smajlíku to tam nech, ten smajlík je tam jen proto, že se ti směju jaká jsi hloupá lamička

-s pravopisem-s vymáčknutím se-s PHP jazykem

A úplně nejlepší je to s kládou, ne?

if (is_int($nome['popis'] )){//Zde bude tvoje stará část kódu}else {// Zde bude tvoje nová část kódu (pokud je tam text)}

Ty jseš blbej až to bolí, tvůj příklad je totálně špatně.

S někým, kdo "programuje" cracky v CMD batch se fakt bavit nedá.

"neprogramuju" cracky v cmd, kde jsi tu informaci vzal?

Pro mínuskáře, od kdy je tečka integer?

if($nome['popis'] != "")

!= ""tam máš proč?

nerovná se prázdný řetězec

No já to chápu co to je, ale nechápu proč to tam má.

neboli proč to tam mít, když to tam být nemusí?

Beru to jako odpověď která řeší původní dotaz, tak by to fungovalo a tazateli bylo jasné proč to funguje. No a nečetl jsem kdo se ptá

No ale já snad jasně napsal v prvním příspěvku nejvhodnější řešení:if($nome['popis'])a v tomto řešení mi není jasné proč tam to != "" má, když je to zbytečné.

Začátečníkovi na první pohled dojde co dělá !="" Tvoje řešení by chtělo přidat vysvětlení, aby nemátlo.

Proč bych měl něco vysvětlovat, když vysvětlení je to chování, které tvoří dotaz tohoto vlákna?

Když začneš závorku "(", tak ji taky uzavři. To je celý tvůj problém

není

jo aha, tu choděj jen začátečníci a má se holá věta vystětlovat.Takže jedna závorka není celý jeho problém. Jeho problém je to, tu dokázat vytvořit vlákno o 1000+ příspěvcích a já mu ten jeho problém vyřeším.

Mimoto jednička nebo [zde bude to co nevím] opravdu tečku neřeší