Po instalaci nové grafické karty se po cca 10ti minutách sekce PC a zšedne obraz

Dobrý den,prvně si upozornit, že nejsem znalec jako někteří lidi zde, tudíž prosím opravdu rady a řeči typu, že jsem něco podělal si prosím nechte, bohužel vím, jak to tu kolikrát chodí.Včera jsem do PC dal novovu kartu - GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GBOd cca 19ti hodin PC běžel asi do 3 do rána, nebyl žádný problém. 1 monitor - ten hlavní byl zapojen normálně do této GK a sekundární monitor byl zapojen do základovky. Dnes zapnu PC, pustím si na hlavním monitoru chrome, netflix a po cca 10ti minutách koukání se sekl zvuk a celkově PC, musel jsem dát restart. Po restartu během dvou minut byl obraz nazelenalý, byly vidět různé pruhy.Pak pro změnu zase zšedla obrazovka a nešlo nic, na netu jsem našel, že někomu pomohlo při upgradu GK odinstalovat drivery a nainstalovat je znovu. To jsem udělal, šlo to sice asi cca 20 minut, ale následně zase šedá obrazovka, to samé udělá, i když použiju sekundární monitor a používám jen ten. Je mi to divné, když to včera šlo X hodin bez jediného problému a dnes s tím jsou tyhle problémy.Ještě dodatek, poté, co se to vždy stane, tak monitor, který byl zapojen v GK, tak je šedý a ten, co byl v základovce, tak je vidět, ale je seknutý - větráčky na GK se stále točí, tak to nevypadá, že by se vypla nebo tak něco. Na předchozí GK nebyl žádný problém.Všem díky za případnou radu.Moje sestava:OS: Microsoft Windows 10 Pro 64bit - 1909Základovka: ASUS STRIX H270F GAMINGCPU: Intel® Core™ i5-7400GPU: NVIDIA GeForce RTX 2060Předchozí GPU: ASUS EXPEDITION GeForce GTX 1060 6GRAM: Kingston HyperX 2400 C15 2x8GBZdroj: Zalman ZM600-GSII - 600W

Odpovědi na otázku

S původní kartou to funguje?Proč je druhý monitor zapojen debilně do základní desky? Tam to jede totiž přes integrovanou grafiku v CPU a občas to dělá potíže. Proč nejsou oba monitory zapojeny do té dedikované grafiky?Tak jako tak ta grafika klidně mohla umřít, takže ji někde zkuste. I když je nová, tak to neznamená, že nemá vadu.PS: Problém může způsobovat i zdroj. Váš zdroj je profláknutý krám. Neříkám, že to tím je, klidně to může běžet roky i s tímto zdrojem OK. Jen poukazuji na to, že pokud všechno selže, tak bych se zkusil podívat na něj.

A ještě detail. Větráky na kartě se nemají pořád točit. Tahle karta totiž větráky zastaví a ty se netočí, dokud jádro nedosáhne určité teploty. Až teprve pak se začnou točit.

Jak píšu, dokud jsem měl původní kartu, vše fungovalo, včera proběhla výměna.Že je to debilně zapojené, to vím, nicméně jsem si vůbec neuvědomil, že GK má jen 1x HDMI a jelikož mám oba monitory s HDMI kabelem, tak jsem to prozatím udělal takto, než koupim kabel jiný, ale jak říkám, včera to jelo X hodin, bez problému.To s tím zdrojem moc dobře vím, PC včetně tohoto zdroje jsem odkupoval od kamaráda, jinak bych si ho taky osobně nevzal. Právě čekám na nějaké rady, poznatky a pokud tam nebude jiný problém, může to být ten horší scénář a to právě Zdroj v háji nebo právě GK, což doufám, že se toto nepotvrdí.

Puvodni grafiku mate?Nahodou kamarat nemuze pujcit zdroj, nebo tu vasi grafiku dat do jeho PC?

Původní grafiku mám stále doma.Kamarád to teoreticky zkusit u sebe v PC může, jen ne teď hned, tak jsem se zeptal zatím zde :)

ja tiez niesom znalec na auta, preto zajtra rano beriem auto do servisu, vymenia mi olej, filtre, palivovy filter a rozmyslam aj nad brzdovou kvapalinou, lebo este nikdy nebola menena a po 12 rokoch by sa hadam uz aj mohla. V servise to spravia, zaplatim a idem domov. Porozmyslaj nad tym..

Toto dle mě není rovné porovnání :) Kola na autě taky nevyměníš ty a dáš to do servisu? :) Vzhledem k tomu, že tyhle věci jako složit si PC apod si dělám již delší dobu, tak v tom problém nevidím. Poprvé se mi stal tento problém, tak se nejdříve zeptám zde, jestli s tím někdo nemá zkušenosti, protože se často stane, že to může být prkotina. Pokud to však prkotina nebude, začnu to následně řešit jinak, ale děkuju :)

kedze mam na diskoch zimne aj letne, tak si ich menim sam, avsak ked kupujmem nove gumy, tak ich menia v servise. Doma to neprezujes na disk a nevyvazis. Rovnako doma nezistis, ci je vadna grafika alebo cosi ine, ked nemas iny PC na skusku

To souhlasím samozřejmě, ale tady šlo pouze o přehození zimních na letní :)Jak jsem ale psal, než něco podniknu, chtěl jsem znát názory i jiných, zkušenějších lidí, třeba jde fakt o prkotinu :)Zkusit to mohu u kámoše, kam se vydám zítra :) Vzhledem k tomu, že ten jede primárně RTX 2080, tak tam by to jít mělo, pokud ne, bude problém v grafice.

problem nastane, ked to kamosovi pojde OK :) lebo zas nemas co dalej, kedze nemas iny zdroj ;)

To sice ano, ale budu vědět, že grafika jede v pohodě a tudíž nebude vadná a bude to nejspíše zdrojem, pokud koupím ten a nepůjde to, nevadí, náhradní zdroj se neztratí nikdy a není to zas tak velká investice :)

len tak btw. kupil som si xiaomi kolobezku a ked dostanem defekt, beriem to do servisu ;) nebudem sa stym pol dna yebat ked tam chlapik mi to spravi za 5€.

To je super, že máte kolobežku, ale zase, to je docela netrefné přirovnání :) Pochopitelně pokud bych měl na práci ted něco jiného, neptám se, ten čas mám, tak se prostě ptám a snažím se na to přijít, aniž bych to někam musel dávat :) A hlavně když PC potřebujete, tak co se Vám jeví jako nejlepší? Dát PC hned teď pryč, když nemáte náhradní nebo se zeptat na PORADNĚ, která tu od toho je a zkusit se k tomu dopátrat a mít možnost PC zatím používat? :) O to mi jde.

ja tu sedim sam, nemusis pouzivat mnozne cislo. Keby mi nesla nova grafika, tak by som sa s tym nedelu vecer asi nebabral, kedze ani ja nemam doma nic co by mi pomohlo odhalit dany problem. V robote na to mam vsetko, takze by som to zobral do servisu :) a poveril by som sam seba zistenim priciny ;)

nojo, Slováci. tfuj.

Rozdíl je v tom že já se s ničím momentálně nebabrám :D Dal jsem dotaz, jednou za čas kouknu, jestli jsou nové odpovědi a dělám si normálně své věci, které potřebuju :)

Najprv odpoj monitor zo ZD-nechaj len ten z dedikovanej grafiky. Ak to nenabehne, skús pôvodnú grafiku.

Toto jsem bohužel zkoušel taktéž a bohužel i zde byl problém. Zítra jdu odzkoušet grafiku v jiné sestavě :) Tak uvidíme

Takže vám už nefunguje ani ta původní GTX 1060?

To byla odpověď na to, že mám hlavně vypojit monitor ze základovky, to jsem zkoušel.Nyní mám v PC starou grafiku - GTX 1060 a ta jede bez problému :)

Pak je možné, že ta nová karta je prostě vadná. Zkusit v jiném PC, případně reklamovat.

Jojo, dnes to jedu zkusit ke kamarádovi a uvidíme. Každopádně díky

Tak info pro všechny:Grafika byla vyzkoušená v sestavě, kde normálně běží RTX 2070Zapojila se, spustil se PC, udělaly se drivery, zapl se DOOM, hrálo se asi 20 minut, v pohodě, FPS stabilní, parádní. - Po vypnutí hry najednou šedá obrazovka.Fajn, dal se restart, zkusil se zapnout Red Dead Redemption 2, opět se hrálo, tentokrát 40 minut, hra běžela v pořádku, žádný problém, jakmile se hra vypnula, opět šedá obrazovka a seknutý PC.Dal se poslední restart a na PC se nedělalo nic, během 2 minut šedá obrazovka a zásek.Tudíž grafika při zátěži jela v pořádku, nicméně pokud nebyla v zápřahu, byl problém, je to docela zajímavý problém, nicméně se dala na reklamaci a je to vyřešené. Díky všem za normální rady. Mějte se :)