» Poradna » Počítačové sítě

Veřejná IP - nastavení routeru TP-LINK a Raspberry

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám takový problém koupil jsem si veřejnou ip k mému raspberry abych si mohl udělat webserver ale nejde mi to nakonfigurovat a proto bych ocenil nějaké rady nebo návod. Děkuji

Odpovědi na otázku

Nejde nakonfigurovat co? Princip je jednoduchý, tomu raspberry nastavíš pevnou IP v lokální síti (musí být ve stejném síťovém rozsahu, jako IP adresa routeru, ale mimo rozmezí IP přidělovaných DHCP). Potom už jen nastavíš port forwarding (popř. virtual server dle typu routeru) http portu 80 na lokální IP adresu toho raspberry. To je vše.

Děkuju moc jdu to zkusit

Některé routery mají firewall, pokud takový máš a firewall je aktivovaný, musíš kromě port forwardu ještě povolit průchod tímto firewallem.Kdyby ses místo do Raspberry dostal do webové administrace routeru nebo ti to nefungovalo vůbec (administrace routeru z webu zakázaná), tak změň port administrace routeru z 80 třeba na 8080.

Když se vyhledám mojí ip tak mi to najde můj router airos takže to i v něm mám povolit?

Jo. Na http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ jsi vyzkoušej zda je port na routeru otevřen. Dále pak na routeru forward na RPi.

Ano port 80 je volný ale když ho nastavím na mé wifi tak to stejně nejde.

Hmm, tak bys aspoň mohl napsat co máš za router. Třeba ti někdo napíše jak to nastavit přesně.

Mám TP-LINK TL-WR841N. https://ctrlv.cz/1hCv

No tak to tam přidej, porty budou 80 a cílová adresa bude ta na které je RPi.

Ano ale jak tam mám napsat ty porty?https://ctrlv.cz/5149

*Jaké porty tam mám napsat?

malo by to byt spravne. len daj pozor, co ti tam bude bezat, nakolko port 80 je jeden z najcastejsie atakovanych portov roznymi skodackymi botmi...

Tak by to mělo být OK.

Stejně to nejde ukaže mi to error. :(https://ctrlv.cz/M92O

Máš konflikt s portem administrace routeru. Přehoď ho třeba na 8080 ten router. To už ti psali někde nahoře.

Ano už jsem to zkusil a nic.https://ctrlv.cz/9ybp

Ten airos je co? Kde to běží?

Ty se připojuješ ke svému ISP.

192.168.0.101 není IP RPi.

Takže mám nastavit ip statickou na RPI?AirOs je přímač

Ty už to musíš řešit na úrovni toho přijímače je to asi router. IP pro RPi by měla být statická.

Tak toto ma nenapadlo, jasne, myslim, ze na TPlinku je napevno port 80 na spravu cez http a urcite by to neslo.Dobry postreh!

Tvůj router TP-LINK 841 rozhodně nemá AirOS. Takže se nepřipojuješ do routeru, ale do nějakého wifi klienta tvého poskytovatele internetu.

Tak co s tím mám teda dělat už to tady na netu hledám dva dny a žádné video ani stránka mi nepomohla :( mám si tedy sehnat jinou Wifi router?

Ne. Stačí to správně nastavit. Zprovoznit web server na jednom portu 80 je to nejjednodušší, co může být. Takže začneme:1) Máš na vstupu svého routeru (WAN) od poskytovatele internetu veřejnou IP adresu?2) Dostaneš se do nastavení svého routeru? (ne žádný AirOS), nejspíš na adrese 192.168.0.1?

Nema. Ono to vypada ze verejna je na tom AirOS. a ne na tom routeru. v prve rade se zkontaktiuj s poskytovatelem, at ti to prevede na tve zarizeni tj ten TP Link a tam ve WAN si nastav udaje co ti posle poskytovatel. Dale pokud to zkousis musis byt mimo svou sit. ono je to pak tezke ze sve site pripojovat se na verejnou opet do vnitrni site.

Zjistit si konkrétní nastavení u svého poskytovatele internetu.Tvou IP adresu 93.99.65.xxx nepovažuji za veřejnou pevnou IP.Hodnoty a instrukce snad pošlou vždy poštou či emalem.

tak abych to vysvětlil koupil sms i veřejnou ip sms mi přišlo 93.99.65.xxx víc nic a když to vyhledám na netu moji ip tak mi to ukáže AirOS přihlášení.

jak jsem psal vyse. ty musis tu verejnou dostat do sveho TP Linku do sekce WAN. Tam si to nastav to co ti prislo. Nejen IP ale i maska brana a DNS Servery. Jinak verejnou bude mit jen AirOS. Mozna je verejna na tvem AirOS a potom je treba udelat aby vse co prijde na ten AirOS slo na tplink. Jakou IP ma TPlink v sekci WAN. Jak to je nastavene? To ale musis probrat z tvym ISP. zavolej na hotline tam ti snad poradi.

z příkazového řádku si zjisti IP tvého routeru přes tracert (napr. tracert www.seznam.cz)Přihlaš se do něj, nastav si pevnou IPadresu RPi, potom forvardni port 80 na tu samou pevnou IP co má přidělenou RPi. A hotovo....potom se připoj jen na svou veřejnou IP. Samozřejmě si zkontroluj zdali je veřejná IP na WAN tveho routeru

Děkuju moc za pomoc všem konečně to chápu. Díky tomu se vyskytl jiný problém nejde mi nastavit veřejná ip na můj router a nevím co stím tak jestli by si tady našel ještě někdo kdo by mi pomohl tak bych byl moc rád :)

Za dvoma (troma) NAT-mi verejnu adresu na svojom routri, ktory je druhy (treti) v poradi nenastavis nikdy. Maximalne si tam mozes nastavit adresu routra pred nim. Tie routre si verejnu preposielaju forwardingom a vsetky musia byt spravne nastavene. To plati hlavne pre router u ISP, alebo routre do ktorych nesmies zasahovat. Ake adresy maju vsetky tie routre my samozrejme nevieme.

Pokud sis zaplatil u poskytovatele veřejnou IP, tak on ti musí sdělit, jestli máš nechat vstup (WAN) svého routeru nastavený na automatické získání IP od poskytovatele nebo si ji máš nastavit manuálně. V druhém případě by ti musel sdělit IP adresu, masku pod sítě a výchozí bránu, to bys pak ve svém routeru nastavil v sekci WAN. To ti ale tady na poradně nikdo neřekne, jediný, kdo ví, jak to máš nastavit, je tvůj poskytoval internetu. Tady jen zbytečně ztrácíš čas. Až budeš mít na WAN veřejnou IP, tak se teprve vrať pro radu s nastavením port forwardingu.