Za co vyměnit Chieftec gpa-400?

Ahoj mám u pc zdroj chieftec gpa-400 s pc je z roku 2012 a odešel. Jak poznám jestli je atx 2.2 nebo 2.3 a prosím poraďte čím levnějším za rozumny peniz nahradit?//Upraven titulek dotazu z nic neříkajíciho "Zdroj?".//

Odpovědi na otázku

A co to napájí? A bude to napájet zase jen co máte, nebo počítáte s tím zdrojem i do nové sestavy? Přeci jen to PC už asi bude mít dost nalítáno.

A ještě dodatek. Který zdroj to přesně je? GPA 400 je několik verzí.

Gpa 400 s

Je to gpa -400 s a je to do současného pc mám ho jen na net a na to stači

seasonic s12III 550W, 5 rokov zaruka a mozes ho dat aj do noveho PC

OK, myslel jsem to tak, abyste napsal komponenty PC, abych mohl posoudit, co je třeba. Především z pohledu Molexů, které moderní zdroje sice mají, ale už jich moc nemají. Nicméně tak jako tak nemá smysl kupovat nic moc levnějšího, než je něco takového:https://www.czc.cz/seasonic-s12iii-500-500w/...

Me jde i i to když mám zdroj atx 2.3 jestli je problém když dám 2.2?

Vždyť budete dávat nový zdroj, ne? Ten bude vyrobený podle současných revizí.Nicméně na tohle nemusí člověk koukat. Je to jen specifikace ATX pro výrobce. Pokud chcete vědět rozdíly, tak tady je něco na Wiki:https://en.wikipedia.org/wiki/ATX

2.2 je 15 let starý standard, to tam chceš dát nějaký šrot z půdy?